четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Напад врз авион во Пешавар, еден загинат

Авионот летал на релација од Саудиска Арабија носејќи 178 патници.Полицијата и безбедносните сили го опколиле аеродромот и биле во потрага во околните области.

pakistan

Поврзани вести

Пакистанската полиција соопшти дека вооружени лица отвориле оган врз авионот на Пакистан Интернејшанал Еарлајнс во моментот кога слетал во северниот град Пешавар, при што загинало едно лице а две се повредени.

Авионот летал на релација од Саудиска Арабија носејќи 178 патници.Полицијата и безбедносните сили го опколиле аеродромот и биле во потрага во околните области. Ниту една група досега не ја презеде одговорноста за нападот.
Ова се случило по нападот на Талибанците врз аеродромот во јужниот пакистански град Карачи претходно овој месец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести