вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Напад врз џамија во Ирак, загинаа осум верници

npad

Последни вести

Осум верници го загубија животот вчера во минофрлачки напад врз шиитска џамија во Ирак.

Според полицијата, неколку гранати паднале до џамијата, додека верниците си заминувале од петочната молитва.

Мукдадија се наоѓа на 90 километри северно од Багдад. Во нападот биле повредени 21 лице, а џамијата била делумно оштетена.

Најчитани вести