сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Човекот што стои зад нападите во Париз влече тела на жртви со камионет

Странските медиуми објавија видео на кое се гледа како Абаунд сквернави тела на жртви во Сирија. Човекот за кого се верува дека стои зад нападите во Париз, на видео снимката влече тела на жртви со камион во Сирија.

abdulahuuud

Поврзани вести

Странските медиуми објавија видео на кое се гледа како Абаунд сквернави тела на жртви во Сирија. Човекот за кого се верува дека стои зад нападите во Париз, на видео снимката влече тела на жртви со камион во Сирија.

Белгиецот Абделхамид Абаунд е осомничен како инспиратор и финансиер на терористичките напади во Париз, јавуваат француските медиуми.

Абделхамид Абаунд вчера беше именуван како човекот што стои зад нападите. Тој е еден од најдобрите милитанти на Исламска држава, а во моментов е еден од најбараните криминалци во светот.

Се верува…

Најчитани вести