петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Нападнал старица, и’ украл само обетка

додека тетовчанката се движела по улицата, насилникот ја пресретнал, насилно и одзел обетка, притоа нанесувајќи и расекотини на увото.

grabebz

Поврзани вести

19-годишниот Ш.Р,  ја нападнал и ја ограбил 72-годишната Ќ.И. на улицата Цветан Димов во Тетово.

Според полициски информации,  додека тетовчанката се движела по улицата, насилникот ја пресретнал, насилно и одзел обетка, притоа нанесувајќи и расекотини на увото.

За разбојникот ќе следи кривична пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести