среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Нападнале полицаец па бегајќи направиле сообраќајка со полициско возило

policija1500

Последни вести

Полициски службеник синоќа половина час по полноќ бил физички нападнат во струмичко Костурино откако вршел редовна работа по пријава за нарушување на јавниот ред и мир.

Додека полицаецот разговарал со 47-годишниот Ж.К. бил физички нападнат од неговите синови Н.К.(21) и З.К.(19).

-По ова, друг полициски службеник од службениот пиштол испукал предупредувачки истрел во воздух, заради заплашување, а напаѓачите продолжиле да се закануваат, а потоа Ж.К. и Н.К. со патничко возило „пасат“ се дале во бегство и на влезот на Гевгелија предизвикале сообраќајна незгода удирајќи во две службени возила на МВР, информираат од МВР.

По преземени мерки лицата се приведени во СВР Струмица и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести