петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Нападнат автобус во Албанија: Едно лица загина, едно е рането

Автобусот бил нападнат за да ги ограбат патниците

avtobus skrseno

Поврзани вести

Едно лице загина, а едно е рането, кога непознати лица нападнале автобус во јужниот дел на Албанија поради грабеж, соопшти албанската полиција.

Нападот се случил кај гратчето Тепелин, во јужниот дел на земјата, на линијата Тирана- Атина.

Дваесет и петгодишно момче починало во болница, а 19-годишно момче е рането и префрлено на лекување.

Напаѓачите од заседа пукале кон автобусот за да го запрат и да ги ограбат патниците. Возачот на автобусот сепак не застанал и продолжил да вози до првата полициска станица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести