Крими хроника

Нападнат и ограбен таксист

Нападнат и ограбен таксист

Нападнат и ограбен таксист. Утринава во 3 часот во Полициската станица-Кисела Вода Т.З.(51) од Скопје, пријавил дека бил нападнат од непознати лица.

Тој околу 1.30 часот на последната автобуска постојка на автобус бр.22 во село Усје, додека оставал патник со неговото такси возило, бил пресретнат од патничко моторно возило од кое излегле три засега непознати машки лица кои без повод и причина влегле во неговото возило, почнале да го удираат со боксови по лицето и телото барајќи му пари, по што едното лице од џебот од јакната му одземал мобилен телефон марка „ЛГ“.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.