петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Нападнат и ограбен жител на с. Драмче, делчевско

По преземени мерки пронајдени и приведени се две лица А.Д.(32) и П.Т.(34) двајцата од Свети Николе поради сомнение дека се можни сторители на кривичното дело.

ograben

Поврзани вести

Вчера околу 20,40 часот во с.Драмче, делчевско, во дворно место во куќа сопственост на Т.Р.(44) извршено е разбојништво над истиот од страна на две непознати лица на начин што истите физички го нападнале со тупаници во пределот на телото и главата, го врзале и под закана со нож му барале пари.

Откако истиот кажал дека нема, сторителите влегле во куќата, извршиле прабарување при што одзеле 1.100 евра, 2.000 денари, 10 лева и еден мобилен телефон. По преземени мерки пронајдени и приведени се две лица А.Д.(32) и П.Т.(34) двајцата од Свети Николе поради сомнение дека се можни сторители на кривичното дело.

По целосно документирање на случајот против истите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести