недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Нападнат конвојот автомобили на саудиската амбасада во Париз

od-pariz-so-ljubov-01

Последни вести

Група вооружени луѓе во неделата вечер во Париз го нападнала конвојот автомобили на амбасадата на Саудиска Арабија и украле 250 илјади евра и доверливи документи, пренесуваат француските медиуми.

Според првичните информации на француската полиција, никој не е повреден при нападот, а крадците успеале да избегаат.

Медиумите наведуваат дека неколку вооружени луѓе со пушки ги сопреле автомобилите и им се заканувале на патниците во возилата.

Парите и документите не се пронајдени, како ни крадците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести