недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Нападнат малолетник кај Зелен пазар

полиција

Последни вести

Вчера околу 22,10 часот во ПС ОН Центар, Ј.Н. (47) пријавил дека истиот ден околу 21,45 часот на ул.„11-ти Октомври“ поточно во близина на автобуската станица кај Зелен пазар, од страна на четири непознати лица извршено му било разбојништво на неговиот 15-годишен син, така што едно од лицата најпрвин го претресувал, а потоа му се заканил и му одзел мобилен телефон марка по што го напуштиле местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 6.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести