вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нападнат и ограбен таксист од патник во Керамидница

Патникот се качил во возилото, седнал на задното седиште и со закана со нож на таксистот И.В.(42) му одзел околу 12.000 денари, по што избегал.

132441638

Последни вести

Таксист е нападнат со нож  и ограбен додека возел патник вчера околу 13:30 во населба Керамидница во Скопје.

Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, патникот се качил во возилото, седнал на задното седиште и со закана со нож на таксистот И.В.(42) му одзел околу 12.000 денари, по што избегал.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести