недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Нападнат полицаец во Кратово

Претепани татко и син бидејќи не отстапиле предност во сообраќај

Претепани татко и син бидејќи не отстапиле предност во сообраќај

Поврзани вести

Синоќа во 23,00 часот во с.Железница-Кратово, од страна на полициски службеник од Кратово, по интервенција за нарушен јавен ред и мир под дејство на алкохол, лицето Д.Г.(1981) од с.Железница, го нападнал униформираниот полициски службеник на тој начин што го фатил за униформата и почнал да го турка.

Над Д.Г. е употребено средство за присилба захват и врзување со лисици, по што е приведен во ПС-Кратово, каде му е извршено алкотестирање и е утврдено присуство на алкохол во крвтта од 2,72 промили.Против Д.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести