сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нападнат полициски службеник во Крива Паланка

полиција

Последни вести

Припадник на македонската полиција бил физички нападнат од 19-годишниот Н.П. од Крива Паланка откако претходно бил приведен поради нарушување на јавниот ред и мир.

По направениот алкотест, било утврдено присуство на 0,95 промили на алкохол. По целосното расчистување ќе следи соодтветен поднесок.

 

Најчитани вести