Македонија,Крими хроника

Нападнат скопјанец, му одзеле 2100 денари

Нападнат скопјанец, му одзеле 2100 денари

Синоќа во 20,30 часот во Градската општа болница-Скопје бил донесен Д.Ј. кој бил повреден од лице кое му извршило разбојништво во близина на Градскиот парк кај УО „Вршац“, при што му се одземени 2.100 денари.

Во ГОБ-Скопје констатирани му се телесни повреди.