петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Нападнат ученик во дворот на училиштето „Боро Петрушевски“

По превземени мерки и активности утврден е идентитетот на напаѓачот Б.Б.(16) с.Арачиново. По документирање на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

tepacka

Поврзани вести

На 26.12.2013 година околу 09,10 часот во дворот на средното училиште АСУЦ „Боро Петрушевски“ од страна на едно непознато лице без повод и причина физички е нападнат 17 годишен ученик од истото училиште со тупаници во пределот на главата и телото по што напаѓачот го напуштил лице местото.

По превземени мерки и активности утврден е идентитетот на напаѓачот Б.Б.(16) с.Арачиново. По документирање на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести