Крими хроника

Нападнат ученик во дворот на училиштето „Боро Петрушевски“

На 26.12.2013 година околу 09,10 часот во дворот на средното училиште АСУЦ „Боро Петрушевски“ од страна на едно непознато лице без повод и причина физички е нападнат 17 годишен ученик од истото училиште со тупаници во пределот на главата и телото по што напаѓачот го напуштил лице местото.

По превземени мерки и активности утврден е идентитетот на напаѓачот Б.Б.(16) с.Арачиново. По документирање на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.