петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Нападнат ученик во Куманово

tupanica

Поврзани вести

На 21.02.2014 година во 23,30 часот во ПС од ОН Куманово,Т.С.(1973)од Куманово пријавила дека истиот ден нејзиниот малолетен син Т.А.(1997), враќајќи се од училиште на ул. ,, Народна Ревулуција“ пред ОУ„Крсте Мисирков“ во Куманово од страна на А.М., А.Б. и М.Ц. сите од Куманово, ученици во наведеното ОУ, без повод и причина физички бил нападнат во пределот на лицето и телото, по што еден од напаѓачите извадил нож за да го нападне, но оштетениот успеал да побегне.

СВР- Куманово презема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести