понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нападната куќата на американскиот потпретседател Бајден

bajden500

Последни вести

Би-Би-Си објави вонредна вест во која е наведено дека попладнево била нападната куќата на американскиот потпретседател Џо Бајден.

 Според пишувањата на Би-Би-Си куршуми биле испукани кон куќата на Бајден од возило кое било во движење. Во моментот на нападот американскиот потпретседател не бил во куќата.

 

Најчитани вести