вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 58

Нападната и ограбена жена од Сарај

Сторителите побегнале од местото на настанот.

полиција1

Последни вести

На 12.06.2016 година во 18 часот во ПС Центар, М.Н. (31) од с.Сарај, скопско, пријавила дека истиот ден околу 17 часот во Скопје, на ул.„Маркс и Енгелс“, три непознати лица извршиле разбојништво над неа.

При тоа и била одземена чанта во која во која имала мобилен телефон, златен прстен, 2.000 денари и 3.050 евра. Веднаш потоа сторителите побегнале од местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести