четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Нападната жена на улица на која и е одзмено златно ланче

Со разбојништвото сторителот се стекнал со противправна имотна корист од 18.000 денари.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

g_noz1

Поврзани вести

На 22.02.2014 година околу 13,45 часот во Скопје ул.„Методија Митевски“бб, поточно пред влезот на ОУ„Рајко Жинзифов“, засега непознат сторител извршил разбојништво над Б.З.(1966) од Скопје, на тој начин што откако и пришол од зад грб, ја удрил со тупаница во пределот на лицето, од вратот и го искинал и одазел златното ланче, а потоа го напуштил лице местото.

Со разбојништвото сторителот се стекнал со противправна имотна корист од 18.000 денари.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести