петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Нападнати канцеларии на СИРИЗА во Атина

Истовренено, Молотови коктели биле фрлени во зградата на министерството за култура, како резултат на што ѕидовите потемнеле.

Нападнати канцеларии на СИРИЗА во Атина

Нападнати канцеларии на СИРИЗА во Атина

Поврзани вести

Непознати лица утрово нападнале две канцеларии на владејачката партија СИРИЗА во Атина, соопшти „Њуз.ин“.

Напаѓачите ги искршиле прозорците во двете канцеларии, пренесува БТА.

Истовренено, Молотови коктели биле фрлени во зградата на министерството за култура, како резултат на што ѕидовите потемнеле.

Најчитани вести