Македонија,Крими хроника

Нападнати маж и жена во „Жена парк“

Нападнати маж и жена во „Жена парк“

Педесет и четиригодишен кондовец со нож нападнал маж и жена кои седеле на клупа во „Жена паркот“ во Скопје.

Станува збор за Ф.А. од с. Кондово, а истиот при приведувањето пружал отпор со опасно орудие. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.