понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Нападнати маж и жена во „Жена парк“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Педесет и четиригодишен кондовец со нож нападнал маж и жена кои седеле на клупа во „Жена паркот“ во Скопје.

Станува збор за Ф.А. од с. Кондово, а истиот при приведувањето пружал отпор со опасно орудие. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести