понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Нападнати полицајци во Трубарево

policija-500

Поврзани вести

Сабајлево околу три часот во с.Трубарево, скопско по претходна поплака, при вршење на службено дејствије од страна на Л.С.(45) и нејзините синови М.С.(19), Б.С.(20) и С.С.(16) физички биле нападнати двајца полициски службеници, удирајќи ги со тупаници и клоци во пределот на главите и телата.

Се работи на целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести