Македонија,Крими хроника

Нападнати полицајци во Трубарево

Нападнати полицајци во Трубарево

Сабајлево околу три часот во с.Трубарево, скопско по претходна поплака, при вршење на службено дејствије од страна на Л.С.(45) и нејзините синови М.С.(19), Б.С.(20) и С.С.(16) физички биле нападнати двајца полициски службеници, удирајќи ги со тупаници и клоци во пределот на главите и телата.

Се работи на целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.