среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Нападнати украински војници во близина на Доњецк

Војниците го одбија нападот, се додава во соопштението на Министерството.

ukraine-solders500

Поврзани вести

Засега непознати лица во текот на минатата ноќ нападнале припадници на десантна единицa на украинската армија, кои обезбедувале „важна државна зграда“ во градот Доброполск во близината на Доњецк во источна Украина, соопшти утрово украинското Министерство за одбрана.

Во соопштението се наведува дека украинските војници возвратиле на нападот, при што дошло до престрелка, во која е ранет еден од напаѓачите, а двајца други се заробени.

Војниците го одбија нападот, се додава во соопштението на Министерството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести