вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нападнато 18-годишно момче во Скопје

policija-mk-735x400-640x348

Последни вести

Две непознати лица вчера во 21:20 часот во Скопје, на улицата „Босна и Херцеговина“, физички го нападнале Д.С. (18), удирајќи го со гумен предмет во пределот на главата.

Родителот го однел Д.С. во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести