Македонија,Крими хроника

Нападнато лице во Припор

Нападнато лице во Припор

Вчера во 13,30 часот во УЦ-Скопје за укажување не лекарска помош дошол К.К.(1963) од Скопје, кој бил физички нападнат во населба Припор од страна на НН лица, кои со остар предмет му нанеле повреда во пределот на окото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот