среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нападнато момче од неколку млади лица, нанесени телесни повреди

tupanica

Поврзани вести

Синоќа после полноќ  02,40 часот во Скопје на раскрсницата од ул.„Ферид Бајрам“ и ул.„Рокомија“, петнаесетгодишно момче од Скопје, било физички нападнато од неколку млади лица, кои удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото му нанеле телесни повреди.

Според пријавителот, односно таткото на оштетениот,  физичкиот напад бил етнички мотивиран.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести