Македонија,Крими хроника

Нападнато момче од неколку млади лица, нанесени телесни повреди

Нападнато момче од неколку млади лица, нанесени телесни повреди

Синоќа после полноќ  02,40 часот во Скопје на раскрсницата од ул.„Ферид Бајрам“ и ул.„Рокомија“, петнаесетгодишно момче од Скопје, било физички нападнато од неколку млади лица, кои удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото му нанеле телесни повреди.

Според пријавителот, односно таткото на оштетениот,  физичкиот напад бил етнички мотивиран.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.