понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Нападнато момче од Тетово

tepacka1

Последни вести

Деветнаесетгодишниот тетовец Ш.Ј. вчера бил нападнат и претепан пред угостителски објект во село Камењане, тетовско.

Додека се качувал во комбе, лицата Б.А.(28) и С.А.(23) насилно го извадиле од комбето и физички го нападнале удирајќи го со тврд предмет во пределот на главата и телото. Од нападот Ш.Ј. се здобил со телесни повреди, по што е пренесен и задржан на понатамошно лекување во Клиничкиот центар-Тетово.

Двајцата осомничени се приведени и по целосното расчистување на случајот ќе следи соодветна пријава.

Најчитани вести