среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Нападнато и ограбено десетгодишно дете во Скопје

Десетгодишно дете било нападнато и ограбено синоќа на ул. „50-та Дивизија“ во Скопје. 

дете

Поврзани вести

Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, А.П (44) од Скопје во Полициската станица Центар пријавил  дека вчера попладне околу 17 часот на ул.„50- та Девизија“ спроти маркетот засега непознато лице го нападнало неговиот 10-годишен син и му одзел спортско ташниче во кое имало мобилен телефон и клуч од станот.

Разбојникот се доближил до детето, го фатил за врат, го турнал на земја и му го одзел ташничето, по што заминал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, информира МВР во редовниот Билтен.

Најчитани вести