вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нападнато возило на Брза помош, возачот тешко повреден

Непознато лице го нападнал возачот на амбулантното возило во близина на Центарот за зависници во населбата Кисела Вода во Скопје

kliniki-brza-pomos-urgenten

Поврзани вести

Возило на Брза помош ноќеска околу полноќ било нападнато во близина на Центарот за зависници во скопската населба Кисела Вода, при што тешко е поврден возачот на амбулантното возило и искршени се стаклата.

Според информациите од Итната медицинска помош, возачот на возилото имал скршеница на раката и потрес на мозокот. Во текот на ноќта итно е опериран на Клиниката за трауматологија.

Полицијата информира дека екипата на Итната медицинска помош е нападната од засега непознати лица. Возачот, бил физички нападнат со тупаници, а докторката не била повредена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести