недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 8

Напаѓачи со мачета заклале професор во Бангладеш

Непознати напаѓачи нападнале со мачета универзитетски професор во Бангладеш нанесувајќи му смртни повреди, соопшти полицијата.

133141549

Последни вести

Полицијата наведе дека нападот личи на претходните напади на исламисти на секуларни и атеистички активисти.

Професорот по англиски јазик Резаул Карим Сидике е убиен со мачета додека одел од автобуската станица до својата куќа во градот Раџшана.

Полицијата се уште не ги идентификувала осомничените, но образецот на нападот потсетува на убиствата кои претходно ги извршиле исламистичките екстремисти.

Најчитани вести