петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 31

Напаѓачи во Венецуела ликвидираа 11 луѓе меѓу кои тројца тинејџери

Неидентификувани напаѓачи во Венецуела убија 11 луѓе меѓу кои тројца се тинејџери како и еден Колумбиец, јави Би-Би-Си, пренесува МИА.

venecuela

Поврзани вести

Напаѓачите им наредиле на жртвите да излезат од своите домови и веднаш ги ликвидирале. Побегнале од местото на злосторството со автомобили и моторцикли.

Невладини организации наведуваат дека степенот на криминал во Венецуела расте бидејќи економијата во државата е во рецесија поради цената на нафтата. Се истакнува дека бројот на убиства во Венецуела е како во држава во војна. Владата негира и наведува дека тие цифри се многу помали отколку што тврдат од НВО.

Најчитани вести