сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Напднати двајца скопјани во автобус на ЈСП број 65

jsp1

Поврзани вести

Синоќа околу 01 часот во нас. Ченто-Скопје во автобус на ЈСП бр.65, неколку непознати лица маскирани со фантомки на главите, а некои од нив имале и безбол палки физички ги нападнале Ф.Г.(21) и С.Р.(25) двајцата од Скопје.

Откако лицата го извршиле нападот, возачот го запрел автобусот  и ги отворил вратите, по што оштетените со трчање се симнале.

Се преземаат мерки за расчистување на нападот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести