сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Напијте се водка во „Путин“ во Нови Сад

Putin-Novi-Sad-1

Последни вести

„Водка Путинка“, правилна руска водка, водка „Елцин“,каде, сок, можете да се напиете во кафулето „Путин“ во Нови Сад. Неговиот сопственик вели дека е русофил и затоа решил по својот идол да го крсти кафулето.

„Путин е народно и боемско место. Од моите гости очекувам да бидат писател, актери, поети…Во ова кафуле за да се привлечат младите имаме и музика, која е претежно руска“, вели сопственикот Радивоје Бато Милијаниќ.

Putin-Novi-Sad-2

Кафулето „Путин“ веќе со своето име привлекува големо внимание меѓу жителите на Нови Сад, а дали и вистинскиот Путин ќе слушне дека постои кафуле со неговото име останува на времето да покаже.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести