четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Напивка на љубовта – Амарето

Напивка на љубовта - Амарето

Напивка на љубовта - Амарето

Поврзани вести

Посебната вечер со саканата личност дополнително разубавете ја со неодоливиот љубовен напиток

1. Помешајте вода со бел и кафен шеќер и загревајте ја се додека да не почне да врие, а шеќерот да се растопува. Потоа, тргнете ја од оган и оставете ја да се олади 10-тина минути.

2. Во слатката вода додадете вотка, екстракт од бадем и екстракт од ванила. Подготвениот напиток ставете го стаклено шише. Послужете го ладно со бадеми.

Најчитани вести