среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Наполи доби судиски подарок, Рома победи за Стротман

Напаѓачот на Наполи направи прекршок пред постигнувањето на погодокот, но, главниот судија не досуди ништо

napoli dobi poklon

Поврзани вести

Со сомнителен погодок постигнат во 89 минута, фудбалерите на Наполи забележаа минимална победа на незгодното гостување во Торино и на тој начин ја продолжија борбата за втората позиција во италијанската Серија А, која гарантира директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Погодокот вреден три бода беше дело на аргентинскиот интернационалец Гонзало Игуаин кој пред да го постигне победничкиот погодок направи чист прекршок врз дефанзивецот на Торино, Глик, но истиот не беше санкциониран од главниот арбитар.

Минимална победа од 3:2, над секогаш незгодниот тим на Удинезе, забележа моментално второпласираниот тим на табелата, Рома.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести