среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Наполи го совлада Интер и закажа полуфинален “двобој” со Лацио

iguain

Поврзани вести

Тимот на Наполи успеа да го совлада Интер на домашен терен со 1:0 и да обезбеди пласман во полуфиналето од Купот на Италија.

Победоносниот погодок беше дело на Аргентинецот Гонзало Игуаин во 93-та минута од натпреварот, откако по една грешка на капитенот на “нероазурите”, Андреа Ранокија остана осамен пред голот на Интер и стрелаше прецизно за пласман на неговиот тим во следната рунда од ова натпреварување.

Наполи во полуфиналето ќе игра против тимот на Лацио, додека пак во другото полуфинале ќе се сретнат Фиорентина и Јувентус.

Најчитани вести