сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Наполи и подари бод на Џенова

napoli podari bod

Последни вести

Уште еден голем кикс на своето конто запиша моментално третопласираниот тим во италијанската Серија А, Наполи.
Домашниот терен не се покажа како доволна предност за избраниците на Рафа Бенитез кои иако најавија сигурен триумф во првенствениот натпревар од 25. коло на крајот мораа да се задоволат со само еден освоен бод во дуелот против секогаш незгодниот тим на Џенова.

Наполи дојде во водство со прекрасниот погодок на Гонзало Игуаин, а на 1:1 во 84 минута израми поранешниот напаѓач на “азурите”, Емануеле Калаио.

Последните пет минути од натпреварот ги одигра поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев.
Без победник, 2:2, заврши првенствената пресметка помеѓу екипите на Парма и Фиорентина, а поради груба игра и неспортско однесување, црвени картони заработија фудбалерите на Фиорентина, Борха Балеро и Модибо Диаките и играчот за врска на Парма, Џиани Мунари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести