понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Наполи преку пенал серијата го совлада Удинезе во Купот на Италија

napoli-udinese-624x424

Поврзани вести

Екипата на Наполи успеа да обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Италија, откако синоќа по пенал серијата го елиминираше тимот на Удинезе.

Резултатот во регуларните 90 минути беше 1:1, додека во продолжението екипите постигнаа уште по еден погодок. Во пенал рулетот, решавачка беше петтата серија во која Алан промаши за Удинезе, а веднаш потоа Игуаин со погодок обезбеди пласман за својот тим во четвртфиналето.

Во следната рунда од Купот на Италија тимот на Наполи ќе се сретне со Интер, кој еден ден претходно ја елиминираше екипата на Сампдорија.

Најчитани вести