Магазин

Направете пита со компири без кори

Направете пита со компири без кори

Брзи и вкусни рецепти кои можете да ги зготвите за викенд. Ем вкусно, ем повеќе слободно време за со најблиските.

Состојки

700 гр. компири

3 јајца

100 гр брашно

1 лаж. сол

1 лаж. црн пипер

1 пециво

1 кромид

3 чешниња лук

1 кисела павлака

Подготовка:

Компирот излупете го, изрендајте го додадете ги брашното, солта, маслото, пиперот, пецивото и сечканиот кромид. Смесата измесете ја и ставете ја да се пече. Пет минути пред крај на печењето додадете ги павлаката и сечканиот лук. Печете на 200 степени.