сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наредната среда неработен ден за сите граѓани

zname-1

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 3. Декември, среда, е неработен ден за граѓаните на Република Македонија.

Оваа одлука ја донела Владата, поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина”.

Најчитани вести