петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Наркозависник нападнал друг со моторна пила

download

Последни вести

Зависник од дрога со моторна пила нападнал друг зависник синоќа во Кавадарци, дознава Дневник. Според првичните информации, му нанел и телесни повреди.

Нашиот извор близок до кавадаречката болница рече дека среќа во несреќа е што нападнатиот е жив оти буквално можел да биде искасапен.

„Се работи за двајца млади луѓе, ергени, на над 25 годишна возраст. Нападнатиот е постар некоја година. Причината засега не се знае точно. Ама можно е во прашање да се нерасчистени долгови за дрога“, нагласи нашиот извор.

„Се јавивме во службата за итна медицинска помош во Кавадарци каде потврдија таков настан, но рекоа дека подетални информации би можеле да добиеме на хируршкото одделение во кавадаречката општа болница. Се јавивме и во болницата но ни кажаа дека дежурниот хирург е зафатен и засега не може да разговара со новинари“, пишува Дневник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести