четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Народен лек за зголемување на хемоглобинот

sok-cveklo-2

Последни вести

Од овие состојки ќе добиете 1 литар вкусна и мошне здрава и лековите смеса.

Намалувањето на хемоглобинот во крвта, независно од бројот на еритроцити, црвени крвни клетки го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот и доведува до анемија.

Во народната медицина постојат повеќе рецепти за зголемување на хемоглобинот во крвта.

Еден од нив е препорачан и од самите лекари, а исклучително е добар за зголемување на хемоглобинот, кревање на нивото на крвните клетки и за подобрување на комплетната крвна слика.

За подготовка на овој природен лек ќе ви биде потребно 200 мл мед, 200 гр ореви, 200 гр суво грозје, 200 мл сок од морков, 200 мл сок од цвекло и 2 лимона.

Подготовка:

Измијте ги…

Најчитани вести