среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Наскоро ќе биде откриен гробот на Крали Марко

krali-marko-500

Последни вести

Наскоро ќе биде откриен гробот на Крали Марко и на францускиот крал Франко Трети од Дебол, денешен Демур.

Под една штала во селото Големо Коњари се наоѓа гробницата на францускиот крал Франко Трети од Дебол, денешен Демур.

Овие работи ги тврди Викторија Петреска (29) од прилепското село Долнени. Откако на сон и дошла  Богородица, таа лекува луѓе. Таа вели дека сега и служи на неа и на Бога, објави Канал 5.

Викторија Петреска вели дека по повеќегодишно искушение, одење по доктори за спас од бесоница, мачнини и неспокој, конечно мирот го добила откако на сон и дошла Богородица. Од неа побарала да појде во манастирот во Зрзе, а со нејзина помош дошла до горе спомнатите откритија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести