недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Наскоро ќе се откријат тајните што ги кријат сефовите на Аркан

Ќе се открие какви тајни кријат сефовите на Аркан

arkan

Поврзани вести

Приватните сефови на Жељко Ражњатовиќ Аркан ќе бидат отворени и нивната содржина ќе биде целосно проверувана, одлучи судот на барањето на Обвинителството за воени злосторства, пишува „Блиц“.

Весникот најавува дека ќе открие колку сефови има Аркан во банките, бидејќи Обвинителството за воени злосторства е заинтересирано за нивната содржина, а за масовните убиства Хашкиот трибунал би можел да го обвини Аркан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести