недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наскоро завршува пријавувањето за Виз Ер Скопски маратон

Skopski_Maraton

Последни вести

Пријавувањето за најмасовната спортска манифестација во Република Македонија, Скопскиот маратон завршува на 30.април.

Ова ќе биде 11-то издание на маратонот кој годинава ќе се одржи на 10.мај, по повод Денот на Европа кој се одбележува ден порано.

Сите заинтересирани учесници за една од трките на маратонот, можат да се пријават преку веб-страницата на маратонот www.skopskimaraton.com.mk

 

Најчитани вести