петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Насри се извини за срамната елиминација од Виган

nasri se izvini

Поврзани вести

Англискиот второлигаш Виган повторно се покажа како непремостлива пречка за најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити.За разлика од изминатата сезона, кога беа поразени во финалниот натпревар, годинава Манчестер Сити е елиминиран од Виган во 1/4 финалната фаза од англискиот ФА Куп.

Иако игра на домашен терен, избраниците на Мануел Пелегрини одиграа под очекуваното ниво и сосема заслужено доживеаа минимален пораз од 2:1.

Францускиот интернационалец Самир Насри е порвиот фудбалер кој јавно им се извини на најверните фанови на Манчестер Сити поради срамната елиминација од второлигашот Виган.

„Одигравме под очекуваното ниво. Сите сме разочарани. Сакам јавно да им се извинам на најверните фанови. Сега мора да се фокусираме на натпреварот против Барса во Лигата на шампиони и на преостанатите натпревари од англиската Премиер лига”, изјави Насри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести