Крими хроника

Настрада семејство во сообраќајката кај Куманово

Настрада семејство во сообраќајката кај Куманово

Нови детали се познати откако беше завршен увидот по страшната сообраќајна несреќа која попладнево се случи на автопатот Куманово-Скопје.

Како што е познато во несреќата едно лице го загуби животот, а четири се повредени. Сите пет лица се членови на едно семејство од кумановското село Черкезе.

Починатиот е 44-годишниот Беадин Р., а во несреќата повредени се неговите роднини Б.Р. (27), Ф.Р. (32), А.Р. (51) и А.Р. (21).

Несреќата се случи кога автомобил марка „БМВ“ во кој било семејството удрило во заштитна банкина од засега непознати причини.