сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Настрада семејство во сообраќајката кај Куманово

Како што е познато во несреќата едно лице го загуби животот, а четири се повредени. Сите пет лица се членови на едно семејство од кумановското село Черкезе.

zzrtvaaa

Последни вести

Нови детали се познати откако беше завршен увидот по страшната сообраќајна несреќа која попладнево се случи на автопатот Куманово-Скопје.

Како што е познато во несреќата едно лице го загуби животот, а четири се повредени. Сите пет лица се членови на едно семејство од кумановското село Черкезе.

Починатиот е 44-годишниот Беадин Р., а во несреќата повредени се неговите роднини Б.Р. (27), Ф.Р. (32), А.Р. (51) и А.Р. (21).

Несреќата се случи кога автомобил марка „БМВ“ во кој било семејството удрило во заштитна банкина од засега непознати причини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести