петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Наташа и Роланд се четвртата танцова двојка која си оди дома

MJI_9160

Последни вести

Пливачката Наташа Мешковска и нејзиниот професионален танцов партнер Роланд Паради се четвртата танцова двојка која го напушта шоуто „Танц со ѕвездите 2“.

Продукцијата „Дрим фактори“ направи нов чекор во втората сезона на македонската верзија на најпопуларното светско шоу „Танц со ѕвездите“. Викендов во четвртата по ред елиминациона емисија погледнавме гостување на единствениот Петар Ренџов со извонредниот Тумбао салса бенд.

Ренџов во рамки на емисијата го промовираше својот нов албум.

Погледнете го последниот танц на Наташа и Роланд во втората сезоната на „Танц со ѕвездите“ на МРТ1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести