сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Натепал полицаец кој бил на должност

makedonska-policija-3

Поврзани вести

Дваесет и шестгодишниот Б.М. од Куманово доби кривична пријава бидејќи нападнал полицаец кој си ја вршел должноста.

Полицаецот дошол во дворот од куќата на пријавениот поради претходна поплака, по што истиот физички го нападнал удирајќи го со тупаници во пределот на раката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести