сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„National Geographic“ ќе го прикажува Крим како дел од Русија

krim

Поврзани вести

Независно од одбивањето на САД и на другите западни влади да ја признаат анексијата на Крим од Русија, филијалата на Националното географско општество на САД, National Geographic Maps планира да го прикажува Крим како дел од Русија на своите карти, пренесе „Газета.ру“.

Според главниот географ на National Geographic, Хуан Хозе Валдес, картичките ќе ги прикажуваат работите де факто, а не според желбата на други страни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести